web design templates

SOCRadar
Siber İstihbarat

SOCRadar orta ve büyük çaplı şirketlerin sahip oldukları tüm dijital varlıkları otomatik olarak tespit ederek 7x24x365 izleyen, esnek bildirim mekanizmasına sahip, False-pozitif alarm oranı yapay zeka ile düşürülmüş bir siber istihbarat ürünüdür. Dijital ayak iziniz (Digital Footprint) otomatik olarak belirlenerek takibe alınır ve oluşan en ufak değişiklikler için alarm üretilerek bilgi verilir.

SOCRadar Dijital Risk Koruma Platformu

Dijital risklerin benzersiz görünürlüğünü, yönetimini ve korunmasını sağlayan küresel bir nitelikli istihbarat analisti ekibi tarafından otomatikleştirilmiş ve desteklenen hedefli siber tehdit istihbaratı ile güçlendirilmiştir.

01.

Sürekli Dijital Ayak İzi Keşfi

İşiniz her geçen gün büyürken, dijital ayak iziniz de siber alanda genişliyor. SOCRadar’ın DAM'ı; alanlar, alt alanlar, IP adresleri, IP aralıkları, sosyal medya hesapları, çalışanlar vb.Dahil olmak üzere tüm bu dijital ayak izini keşfetmenize yardımcı olur.

02.

3. Taraf Uzantıların Tespiti

3. taraf uzantıları ve açık kaynak hizmetleri saldırı yüzeyinizi genişletir. Bilgisayar korsanları genellikle bu yazılımların güvenlik açıklarından yararlanır. DAM, kuruluşların varlıklarında kullanılan 3. taraf uzantılarını, CMS'yi ve diğer açık kaynaklı yazılımları algılamasını sağlar.

03.

Sosyal Medya Keşfi ve İzlenmesi

Sosyal medya hesaplarında kötü niyetli bağlantılar içeren belirli bir artış var. Bu hesaplar, insanları kimlik avı alanlarına çekmek için resmi sosyal medya hesaplarınız gibi davranır. DAM, bu tür kötü amaçlı hesapları tespit etmek için sosyal medya platformlarını tarar.

04.

Kimlik Avı Saldırısı Tespiti ve Azaltma

Bilgisayar korsanları, yalnızca müşterilerinizi değil, aynı zamanda çalışanlarınızı da sistemlerinize sızmak için kimlik avı alanlarını kullanır. TCI, hileli alanları tespit eder ve bu alanları siber alandan kaldırmak için kaldırma işlemini izler.

05.

Kod Paylaşma Sitesi İzleme

Geliştiriciler birbirlerine yardımcı olmak için kodlarını paylaşmayı severler. Ancak, bu masum eylem kritik saldırıya neden olabilir. Her kod paylaşım için değildir. TCI, varlıklarınızı veya kuruluşunuzu gösteren herhangi bir kod parçası paylaşıldığında sizi uyarmak için kod paylaşım sitelerini izler.

06.

Deep Web, DarkNet İzleme

Web düşündüğünüzden daha derin ve daha koyu. Hackerlar genellikle taktiklerini, tekniklerini ve prosedürlerini derin ve karanlık web'de bulunan forumlarda paylaşırlar. TCI, bilgisayar korsanları forumlarını ve sohbetlerini sürekli olarak izler ve kuruluşunuzun adı belirtildiğinde sizi uyarır.

07.

DNS Kaçırma İzleme

Bilgisayar korsanları, DNS sorgularını kötü amaçlı web sitelerine yönlendirmek için DNS kayıtlarını ele geçirir. DNS kayıtlarınızı sürekli izleyerek ve bunlarda herhangi bir değişiklik arayarak DNS Hijacking / Redirection saldırılarında BGBM uyarıları.

08.

Alt Alan Devralma Tespiti

Bir alt alan tarafından çözümlenen bir etki alanının kaydının süresi dolduğunda, kötü aktörler etki alanını kaydedebilir ve alt etki alanının tam denetimini ele geçirebilir. BGBM, alt alan adı devralmalarını tespit etmek için alt alan kayıtlarını günlük olarak izler.

09.

Web Sitesi Korsanlığı / Defacement Tespiti

BGBM, içeriklerinizdeki değişiklikleri kontrol ederek web sitelerinizde yapılan değişiklikleri izler. Kötü amaçlı kod enjeksiyonlarını veya web sitesinin tahrif edilmesini önlemek için algılanan değişikliklere ilişkin bildirimler sağlar.

Secromix Siber istihbarat

SOCRadar Gartner Raporu

SOCRadar Dijital Risk Protection Platform