Ağ Algılama ve Yanıt sistemleri (NDR -Network Detection Response) Kötü amaçlı etkinlikleri algılamak ve yanıtlamak için ağınızı ve Bulut Trafiğinizi derinlemesine incelemeye fırsat tanır.

Siber saldırganlar genellikle güvenlik araçlarından kaçmak için birden fazla taktik kullanır, ancak bunu yaparken analistlerin bunları bulması için daha da fazla fırsat yaratırlar. Ağ Algılama ve Yanıt (NDR) teknolojisi, bir siber saldırıya işaret edebilecek verileri tespit etmek ve araştırmak için ağ trafiğini yakalar, işler ve analiz eder. Tipik ağ algılama ve yanıt çözümleri, kurumsal ağlardaki şüpheli etkinlikleri algılamak için makine öğrenimi, gelişmiş analitik ve kural tabanlı algılamanın bir kombinasyonunu kullanır.

NDR, saldırganların ağınızı keşfetmek, denetimi genişletmek ve kendilerini sağlamlaştırmak için kullandıkları diğer tüm taktik ve tekniklere derinlemesine görünürlük sağlayarak tehdit algılama ve müdahalenin dayanak noktasını oluşturur.

NDR, tüm bağlantı noktalarında ve protokollerde görünürlük sağlar ve bağlantıları, akışları, paketleri ve meta verileri gerçek zamanlı olarak analiz etmek için trafiğin derinliklerine iner ve aynı zamanda geriye dönük analizi de sağlar. Algılanan bir tehdidin çözüm süresini en aza indirmek için kritik öneme sahip entegre bir Uç Nokta Algılama ve Yanıt çözümü size otomatik olarak geri dönüş sağlayabilir.

Bu teknoloji yalnızca gerçek zamanlı analiz sağlamakla kalmaz, aynı zamanda güvenlik ekibinize son 360 gün içinde sistemlerine daha fazla görünürlük kazandıran ve bir ihlal sırasında neler olduğunu kapsamlı bir şekilde analiz etmesini sağlayan otomatik, geriye dönük analiz de sağlar. Artık bir siber güvenlik savunmasının nasıl ihlal edildiğini, tehdidin ne yaptığını ve gelecekteki ihlalleri önlemek için ne yapılması gerektiğini anlayabilirsiniz.

Avantajları

Meta verilerin değeri, sorgulamanın kolay olması, daha hızlı ve daha derin araştırmaları kolaylaştırması ve tam PCAP‘leri depolamaktan çok daha uygun maliyetli olmasıdır. Diğer Ağ Algılama ve Yanıt çözümleri bazı meta verileri toplayabilirken Secromix NDR, ağı üst düzey “akış” meta verilerinin çok ötesine geçme ve oturumun içinden zengin meta veriler (rich metadata) toplama konusunda benzersizdir. Örneğin, bir web oturumunda diğer satıcılar kaynak ve hedef IP,  URL ve bazı durumlarda minimum başlık bilgilerini toplar. Buna karşılık, NDR, web oturumunun içinden zengin meta veriler dahil olmak üzere tüm bunları ve daha fazlasını toplar.

Kuruluşunuz ile ilgili olası ihlalleri ortadan kaldırmak için sızma testi yaptırmak ve sisteminizi NDR ile kör noktalarını ortadan kaldırmak için bizimle iletişime geçin.