Sızma / Penetrasyon testi araçları

Sızma / Penetrasyon Testi araçları, bir ağ, sunucu veya web uygulamasındaki güvenlik zayıflıklarının belirlenmesine yardımcı olur. Bu araçlar, bir güvenlik ihlaline neden olabilecek yazılım ve ağ uygulamalarındaki “bilinmeyen güvenlik açıklarını” belirlemenize olanak sağladıkları için çok kullanışlıdır. Güvenlik Açığı Değerlendirmesi ve Sızma Testi  Araçları, sisteminize ağ içinde ve ağın dışında bir bilgisayar korsanı saldıracakmış gibi saldırır. Yetkisiz erişim mümkünse, sistemin düzeltilmesi gerekir.

Eski günlerde, hacklemek veya sistemi zaafiyet testine tabi tutmak zordu ve çok fazla manuel kurcalamayı gerektiriyordu. Ancak bugün, eksiksiz bir otomatik test araçları paketi, bilgisayar korsanlarını / sızma testi uzmanlarını her zamankinden çok daha fazlasını test edebilen bilgisayar destekli insanlar olan yeteneklere dönüştürüyor.

Bir jet uçağıyla uçabiliyorken, ülkeyi geçmek için neden bir at ve at arabası kullanasınız? Modern bir pentesterin işini daha hızlı, daha iyi ve daha akıllı hale getiren süpersonik araçların listesi burada.

Bu makalede Sızma / Penetrasyon testi araçlarını tek bir pdf dosyası içinde bulabileceksiniz.

Slayt içerisinde Sızma testi için yararlı olabilecek  araçları toplu olarak bulabilirsiniz;

  • Sızma Testi için kullanılan İşletim Sistemi Dağıtımları,
  • Sızma Testi için kullanılan Web Uygulama Araçları
  • Sızma Testi için kullanılan Bilgi Toplama Araçları
  • Sızma Tesi için kullanılan Adli Bilişim Araçları
  • Sızma Testi için kullanılan Kablosuz Ağ Araçları
  • Sızma Testi için kullanılan Aktif Bilgi Toplama Yöntemleri
  • Sızma Testi için kullanılan Pasif Bilgi Toplama Yöntemleri

             İndirmek için Tıklayın

Neden Pentest Yapmanız Gerekiyor

Sızma Testi size kötü niyetli bir saldırganın ağınızı nerede ve nasıl istismar edebileceğini gösterir. Bu, gerçek bir saldırı gerçekleşmeden önce tüm zayıflıkları azaltmanıza olanak tanır.

Unutmayın sistem sızma testleri / pentest / penetrasyon testleri, herhangi bir kuruluş için bilgi güvenliğinin gerekli bir unsuru olmazsa olmazlarındandır.

SecroMix